Döner merdiven çok katlı evlerde kullanılan ve yer açısından da az bir alan kaplayan merdiven çeşitlerindendir. Boyutları ve minimum kaplaması gereken alanlar uzmanlarca hesaplanmaktadır ve size en uygun ve kullanışlı boyutlarda döner merdiven uygulaması yapılmaktadır.Şişli Ahşap Döner Merdiven, Adalar Ahşap Döner Merdiven, Beşiktaş Ahşap Döner Merdiven, Tuzla Ahşap Döner Merdiven

0532 470 56 41

Altınşehir Mah. Tavukçuyolu Cad. Kiremit Sok. No:1, Ümraniye/İSTANBUL

(0216) 540 28 24

Döner merdivenler kare ya da daire şeklindeki merdiven boşluklarına uygulamak için uygundur. Bu şekildeki hemen hemen her merdiven boşluğuna döner merdiven uygulaması yapılmaktadır. Çatı katları, depolar ve kat merdiveni olarak alanın uygun olduğu her yerde görünümü de oldukça dikkat çeken bu tip merdivenler oldukça fazla tercih edilmektedir. Ancak çoğunlukla döner merdivenler bodrum ya da çatı katında uygulanmaktadır. Döner merdiven sistemleri uzman kişiler tarafından bir ekspertiz yapıldıktan sonra montaj için hazırlanmaktadır.

Döner merdiven sistemleri kare alanlarda da uygulanabilmektedir. Döner merdiven sistemlerini evine uygulatmak isteyen herkes bu ekspertizleri yaptırmalıdır. Alanın genişliği darlığı ya da kısalığı uzunluğuna göre uygun olabilecek merdiven boyutları hesaplanır. Hesaplanan bu merdiven boyutları da istenilen ve yine uygun olan dizaynla birleştirilerek görsel olarak da ev sahibinin istediği bir şekle getirilir. Bu şekilde tasarlanan döner merdivenler, merdiven boşluğuna monte edilerek kullanıma açılır. Döner merdiven ahşap, metal ya da yeni teknolojilerle üretilmiş malzemelerden imal edilebilmektedir. Döner merdivenler spiral şeklinde, tam döner, L dönüşlü ya da G dönüşlü olarak tasarlanmaktadır. Döner merdivenler, merdiven boşluğuna ve alanın genişliğine göre uygun şekillerde tasarlanmaktadır.