ahşap küpeşte

Ahşap merdiven rıht yükseliği ve taşıyıcı nedir ?

Ahşap merdivenler daha çok ev yapımında kullanılmaktadır. Ahşap bir merdiven ucuzdur ve çok fazla ağırlığı yoktur. Ahşap merdivenlerin çoğu malzemeden yapılmaktadır.

Bir ahşap merdiven sadece üst üste klasik bir şekilde yapılmaz. Bir merdiven yapmak için birbirine bağlı birçok kural vardır. Bir örnek, yükselme ve adım için minimum ve maksimum aralık belirleme vardır.

Rıht yükseliği ve basamağın kurallarının olması, bir merdivenin iyi bir rotaya sahip olması gerektiğindendir. Yükseliş ve basamak, merdivenin eğimini tanımlar. Ve bir merdiveni tanımlayan merdivenin eğimi iyi bir rotaya sahiptir.
Bir merdivendeki yükselme, üst taraf basamağına kadar üst taraf basamağı olarak tanımlanır. Adım, ön adıma kadar ön adım olarak tanımlanır. Minimum basamak yüksekliği 17cm ila 24 cm aralığında olmalıdır.

Ahşap bir merdiven konstrüksiyonu birçok farklı parçadan oluşur. Bu parçaların çoğunu başka bir malzemeden yapılmış merdivenlerde de bulabilirsiniz.
Ahşap bir merdiven konstrüksiyonunun iki kirişi vardır. Bu iki kirişe taşıyıcı denilmektedir.Taşıyıcı basamakları tutar ve ahşap merdiveni oluşturur.Bu, adımları eklemenin kolay bir yolunu sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir